Krátká reportáž ze cvičení 26.8.2017

Poslední srpnový víkend se uskutečnil sutinový trénink ve Staré Říši. Cvičení pořádal a sutinu zajišťoval Peťa Buzek, čímž mu moc děkuji za hladký průběh, příjemnou atmosféru a mé oblíbené nevyžádané kynologické rady. 🙂
Vzhledem k probíhajícímu IMZu na Berounce byla účast našich členů na cvičení menší, ale o to více času jsme měli na práci každého konkrétního psa, řešení zádrhelů ve výcviku a v přestávkách na povídání u bábovky od Páji a výborného kafe od Peti.
Cvičení se celkem zúčastnilo šest psovodů s devíti psy. S většinou z nich jsme stihli čtyři kola s různou obtížností. Od speciálů se třemi figuranty, kam jsme zařadili výšku i spodní úkryty až po motivační odbíhačky. Viděla jsem pracovat všechny psy a je radost sledovat jak dospělé zkušenější psy, kteří pracují vytrvale a s chutí i na těžších úkrytech, tak mladé začínající psy, kteří se stejně jako jejich psovodi velmi rychle zlepšují.
Doufám, že se vám všem cvičení líbilo stejně jako mně a těším se až se uvidíme příští měsíc na Memoriálu Zdeňka Katolického.
Napsala Martina Kollárová