XII. Memoriál Zdeňka Katolického

O víkendu 29.9.-1.10. pořádala naše brigáda již 12. ročník Memoriálu Zdeňka Katolického. Tento závod má v naší organizaci dlouholetou tradici a je upomínkou na zakladatele a dlouholetého předsedu brigády Zdeňka Katolického.

Letos se závodu zúčastnilo celkem 13 kynologických týmů, a to 6 v kategorii A, a 7 v kategorii B. V obou úrovních byl noční plošný speciál a denní sutina, náročnost byla odstupňovaná počtem osob a časovým limitem. V kategorii A hledal pes dvě osoby v ploše i sutině v časovém limitu 10 minut a v kategorii B byly ukryté 3 osoby a limit byl 15 minut v ploše a 10 minut v sutině.

Závod začínal v pátek večer, kdy se všichni závodníci nahlásili na ubytovně v Hamrech u Plumlova. Noční plocha byla postavená v lese Vojenského újezdu Březina. Rozloha terénu nebyla výrazná, ale náročnost na pohyb psa byla díky velkému množství ostružiní značná. Sutinový speciál se uskutečnil v sobotu dopoledne na sutinovém trenažéru v KK Vlkoš. Byl o poznání jednodušší, co se týče pohybu psů, ale časový limit opět velmi ovlivnil výsledné pořadí.

Vyhlašování výsledků závodu proběhlo v sobotu odpoledne v Hamrech. Všichni účastníci Memoriálu obdrželi krásné ceny díky velkorysému sponzorovi – firmě VAFO, Praha s.r.o. Vyhlašovala se první tři místa v obou kategoriích, nejlepší sutinový a plošný speciál v obou kategoriích a celkový vítěz Memoriálu.

Třetí místo v kategorii A obsadila Petra Svobodová se psem Sherlock Nadina-Sis, druhé místo Kateřina Jančaříková s Blessed Baffi Storytelling a vítězem v kategorii A se stal Martin Svoboda s Pierrem z Hückelovy vily. V kategorii B se na třetím místě umístila Iveta Matzenauerová se psem Kelliegardens Gim, na druhém místě Romana Meduňová s Iranem z Větrné Paseky a celkovým vítězem XII. Ročníku Zdeňka Katolického se stala Martina Kollárová se psem Jack Morris Black Touch.

Dále byl posuzován nejlepší plošný a sutinový speciál v obou kategoriích. V kategorii A cenu za nejlepší plochu získal Martina Svoboda s Pierrem a cenu za nejlepší sutinu Kateřina Jančaříková s Baffi. V kategorii B byl za nejlepší plochu oceněn Chance Slezský Hrádek Pavly Zamykalové a nejlepší sutinu měl Iran Romany Meduňové.

Závod posuzovala vedoucí brigády Lenka Vlachová a o hladký průběh se staral Petr Meduňa. Velké poděkování patří jak jim, tak jako vždy hlavně figurantům ochotným ležet hodiny v lese i v sutině!

Tento ročník Memoriálu byl velmi povedený jak organizačně ze strany vedení naší brigády, tak hlavně díky štědrým sponzorům. Tímto velmi děkujeme HSZ Prostějov za zajištění ubytování a technické zázemí závodu a firmě VAFO s.r.o. za velké množství kvalitních cen!